Add Comment
Tradzik.net.pl

Tabletki na trądzik – autorski ranking

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Czy tabletki mogą wyleczyć trądzik?

Leczenie trądziku do łatwych nie należy. W przypadku wielu osób kuracja może trwać nawet latami, co zniechęca i nie daje nadziei na uporanie się z tym problemem na zawsze. Dlatego w głowach osób walczących ze zmianami trądzikowymi cały czas pojawia się pytanie: czy można tabletkami wyleczyć trądzik?

Tabletki na trądzik mogą być skuteczne

Wszystko jednak zależy głównie od tego, jaki jest ich skład. Niektóre preparaty zawierają substancje, które świetnie radzą sobie z objawami trądziku. Eliminują wypryski, dzięki czemu skóra staje się gładka. Jednak do czasu… A to dlatego, że skuteczna walka z trądzikiem to taka, która celuje w przyczyny defektu. Jeśli one nie zostaną wyeliminowane, pryszcze będą cały czas powstawać. Jeśli chcesz wyjść zwycięsko z tej walki, musisz sięgnąć po tabletki oddziałujące na czynniki wpływające na powstawanie zmian skórnych. Istotne znaczenie ma redukcja szczepów beztlenowych bakterii, regulacja pracy gruczołów łojowych oraz ułatwianie ewakuacji łoju z ujść gruczołów. Tym bardziej więc musisz omijać takie tabletki na trądzik, które nie informują o składzie (szczególnie, jeśli kupujesz je za pośrednictwem stron internetowych). Wtedy bowiem nie wiesz, na co tak naprawdę taki specyfik działa, i czy w ogóle jego stosowanie przynosi efekty.

Co powinny zawierać skuteczne tabletki na trądzik?

Rozglądaj się za preparatami posiadającymi w swoim składzie substancje celujące przede wszystkim w czynniki, które odpowiadają za powstawanie zmian trądzikowych. Istotne znaczenie ma również obecność składników likwidujących wypryski i wygładzających cerę. Na rynku dostępne są zarówno naturalne tabletki dostępne bez recepty oraz leki na receptę. Te pierwsze będą dużo bezpieczniejsze, ponieważ nie bazują na antybiotykach.

Jeśli wybierasz tabletki na trądzik bez recepty

Zwróć w tym przypadku uwagę na obecność substancji przeciwbakteryjnych oraz substancji regulujących wydzielanie sebum. Wiadomo, że bakterie odpowiadają za rozkład nagromadzonego łoju, zaś nadmierna ilość wydzieliny prowadzi do zapychania ujść gruczołów łojowych. A są to dwie najważniejsze przyczyny powstawania zmian trądzikowych. W walce z trądzikiem niezwykle pomocne mogą okazać się witaminy z grupy B oraz cynk. Ponadto zadbaj o to, by w składzie znalazła się witamina E i witamina C (znajdziesz je m.in. w tabletkach Acnezine). Nowością w walce z trądzikiem jest wyciąg z pestek winogron, wyciąg z czerwonej koniczyny oraz Sarsaparilla. Są to składniki, które regulują wydzielanie sebum, działają antybakteryjnie oraz redukują stany zapalne. Te ostatnie znajdziesz wyłącznie w preparacie Nonacne.

Jeśli do walki z trądzikiem wybierasz antybiotyki

W tym przypadku jesteś przede wszystkim skazany / skazana na wybór dermatologa. A to dlatego, że antybiotyki na trądzik wydaje się wyłącznie z przepisu lekarza. Wśród leków najbardziej popularne są specyfiki z tetracyklinami oraz erytromycyną. Takie preparaty dają efekty, ponieważ niszczą przede wszystkim szczepy bakterii beztlenowych. Działają także komedolitycznie, a więc ułatwiają wydostawanie się zgromadzonej w nadmiarze wydzieliny z ujść gruczołów łojowych. Musisz jednak liczyć się z tym że kuracja antybiotykami wywołuje szereg działań niepożądanych. W dużej mierze są to dolegliwości ze strony układu pokarmowego, m.in. nudności, wymioty, bóle brzucha. Niekiedy może dokuczać wysuszona śluzówka warg, nosa, jamy ustnej. W przypadku długotrwałej kuracji antybiotykami może nastąpić nawet poważne uszkodzenie wątroby.

Ważna systematyczność

Pamiętaj, że żadne tabletki na trądzik nie będą skuteczne, jeśli Twoje działania nie będą systematyczne. Jeśli chcesz skutecznie pokonać pryszcze, musisz stosować się do zaleceń. Tabletki musisz zażywać każdego dnia, a jeśli jest informacja, że dwa razy dziennie - nie może być inaczej. Pamiętaj też, że skuteczność tabletek na trądzik zależy od stopnia nasilenia problemu. Niektóre preparaty dostępne bez recepty doskonale sprawdzą się zarówno w leczeniu łagodnych zmian, jak i bardziej nasilonego problemu. Podobnie jak antybiotyki.

Postaw więc na sprawdzone rozwiązania i zapomnij o niedoskonałościach cery. Najlepsze i najskuteczniejsze tabletki na trądzik dostępne bez recepty znajdziesz na stronie głównej serwisu.

Powrót do rankingu