Add Comment
Tradzik.net.pl

Tabletki na trądzik – autorski ranking

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Tabletki na trądzik na receptę (przegląd)

Trądzik jest nieestetyczną przypadłością skóry, której nie można bagatelizować. Jeśli zmiany mają postać nasiloną, wówczas koniecznością jest zastosowanie silnych tabletek na trądzik dostępnych wyłącznie na receptę. Zastanawiasz się, które preparaty są najczęściej przepisywane przez dermatologów? Zastanawiasz się, które dają najlepsze efekty, a której wywołują groźne działanie niepożądane?

Dalacin C

To tabletki o działaniu przeciwbakteryjnym, przeznaczone do leczenia ogólnego. Substancją aktywną jest tutaj klindamycyna, czyli antybiotyk. Mechanizm jej działania polega na zahamowaniu syntezy białek bakteryjnych, co uniemożliwia ich namnażanie się. Atutem tabletek Dalacin C jest dobra wchłanialność oraz szybkie przenikanie z surowicy krwi do tkanek. Takie bowiem właściwości posiada zawarta w preparacie klindamycyna. Trzeba jednak mieć świadomość, że stosowanie Dalacin C - nawet zgodnie z zaleceniami lekarza - może wiązać się z występowaniem działań niepożądanych. Niekiedy pacjenci mogą odczuwać nudności, bóle brzucha. Niektórzy uskarżają się na biegunkę, wymioty, a także zaburzenia smaku. Jak wszystkie antybiotyki, tak i Dalacin C może skutkować pogorszeniem kondycji wątroby, prowadząc do jej uszkodzenia. Kurację z tym preparatem można rozpocząć tylko po szczegółowym wywiadzie lekarskim. Nie jest wskazane przyjmowanie tych tabletek kobietom w ciąży.

Roaccutane

To lek na trądzik, stworzony na bazie izotretynoiny. Jest to substancja, która wykazuje się wielokierunkowym mechanizmem działania. Posiada właściwości przeciwłojotokowe oraz komedolityczne, a więc świetnie radzi sobie z likwidowaniem przyczyn trądziku. Reguluje pracę gruczołów łojowych oraz ułatwia ewakuację wydzieliny z ujść. Ponadto Roaccutane, dzięki zawartości izotretynoiny, działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. I na tym polu jest w stanie zwalczyć przyczyny powstawania trądziku. Warto jednak mieć świadomość, że stosowanie Roaccutane nie jest do końca bezpieczne. Izotretynoniny to substancje należące do pochodnych witaminy A. Stosowanie tabletek będzie więc wiązało się z wieloma działaniami niepożądanymi. Z uwagi na właściwości teratogenne, Roaccutane nie może być stosowany przez kobiety w ciąży. A to dlatego, że aktywna substancja może prowadzić do poważnego uszkodzenia płodu. Dość często działaniem niepożądanym jest wysychanie śluzówek warg oraz spojówek i jamy ustnej.

Diane-35

To tabletki hormonalne, które bazują na 2 mg octanu cyproteronu oraz 35 µg etynyloestradiolu. Wskazaniem jest leczenie trądziku u kobiet. Przyjmowanie tabletek odpowiada za zmniejszenie produkcji łoju nawet o 30%. Dzięki temu tabletki celują w przyczyny trądziku, zapobiegając ponownemu powstawaniu zmian. Diane-35 są tabletkami, które stosuje się dopiero wówczas, gdy wszelkie próby antybiotykoterapii nie przynoszą żadnych rezultatów. Preparat jest szczególnie skuteczny w przypadku pań, które cierpią z powodu hyperandrogenizmu. Jak każdy lek, także i ten środek hormonalny może wiązać się z działaniem niepożądanym. Do najważniejszych objawów zalicza się m.in. krwawienia (szczególnie na początku kuracji), ból i powiększenie piersi, nastroje depresyjne, nudności. Czasami dochodzi do poważnych zaburzeń czynności wątroby.

Tetralysal

To kolejny antybiotyk, który stosowany jest w przypadku leczenia trądziku. Stosuje się go w celu zwalczenia zmian trądzikowych o różnym stopniu nasilenia. Tabletki zawierają limecyklinę - substancję antybiotyczną należącą do grupy tetracyklin. Wyróżnia się ona szerokim zakresem działania bakteriostatycznego. Hamuje więc proces namnażania bakterii, będących przyczyną zmian trądzikowych. Tetralysal nie jest jednak bezpiecznym lekiem. Może wywoływać szereg działań niepożądanych, nawet w przypadku dokładnego stosowania się do zaleceń lekarza. Przede wszystkim musisz pamiętać - jeśli jesteś kobietą - żeby nie stosować go w czasie ciąży. Nie można stosować go również podczas planowania ciąży. Do najbardziej popularnych skutków ubocznych zaliczyć można głównie dolegliwości ze strony układu pokarmowego, czyli: biegunkę, nudności, uczucie pieczenia w nadbrzuszu. Ponadto niekiedy może dojść do drożdżycy (zakażenia drożdzami), zaburzeń widzenia, zwiększenia ciśnienia śródczaszkowego.

Tabletki na trądzik dostępne na receptę bywają skuteczne. Nie są jednak idealnym sposobem na zwalczenie wyprysków. W wielu przypadkach, najczęściej po dłuższej kuracji, zauważalna jest oporność na składniki i zmniejszenie skuteczności działania. Ponadto minusem ich stosowania jest prawdopodobieństwo wystąpienia wielu działań niepożądanych. Dlatego tabletki na receptę to w zasadzie ostateczność.

Bezpieczniejszym rozwiązaniem są preparaty na trądzik dostępne bez recepty. Bazują one na naturalnych składnikach, dzięki czemu nie wywołują działań niepożądanych. Ze względu na wysoką skuteczność, stosowane są przez setki osób zmagających się z trądzikiem.

Kilka takich preparatów o najwyższej skuteczności znajdziesz na stronie głównej serwisu.

Powrót do rankingu